Altatásos Fogászat Szeged
Mikor lehet szükség altatásban végzett fogászati kezelésre?
- Kellemetlen gyermekkori emlékek miatt fennmaradó, az átlagostól erősebb félelem a fogorvostól.
- Erősen elhanyagolt fogazat rendbetétele, azaz, ha egy alkalommal akarja valaki bepótolni a hosszú évek óta elmaradt fogászati kezeléseket.
- Erős hányinger miatt a kezeléseket másképpen el nem tűrő személy esetében
- Ha valaki képtelen elviselni a fúró hangját vagy a rezonálását
- Egyre gyakoribb, hogy üzletemberek egyszerűen időhiány miatt akarják kihasználni az íly módon egyszeri kezelések lehetőségét.
1. Előkészületek az altatásos fogászati kezeléshez
- Az altatásos fogászat kezelést mindenképpen megelőzi egy belgyógyászati kivizsgálás és labor ellenőrzés. Ez mindenkor éhgyomorra történik. Az ilyen speciális beavatkozásokat végző magánklinikák általában rendelkeznek olyan háttérrel, hogy ezeket a szükséges vizsgálatokat helyben megoldják.
- Az altatás előtt legalább hat órával már nem szabad enni és inni, megakadályozva így az esetleges félrenyeléseket, aspirációt.
- A szokásos gyógyszereket be kell venni.
- Tilos aznap dohányozni!
- Érdemes, könnyű, kényelmes ruhában jönni.
2. Altatásos fogászati kezelést kizáró okok
- Súlyos szív és érrendszeri betegségek
- Enzim betegségek (amely miatt az altatószerek lebontása okoz problémákat.)
- Asztmatikus betegségek
- Mindezeknél a betegségeknél is természetesen lehetséges az illetők altatása, de intenzív osztály színtű hátteret szükséges biztosítani.
3. Az altatásos fogászati kezelés kockázatai
- Köztudottan minden altatásos beavatkozásnak veszélye van. Fogászati altatásnál talán azért nem lépett fel eddig még sosem komplikáció, mert a páciensek nem komoly betegségben szenvedő, elesett emberek, hanem „csak” fogbetegek. Mindenesetre érdemes az összes fogászati problémát a fentiek miatt egy ülésben elvégezni, minimálisra csökkentve így a veszély faktorokat.
- Altatás közben egy tubus (légútbiztosító cső) biztosítja az oxigén szabadáramlását a tüdőbe. A tubusnak tartozéka egy kis ballon, ami felfújva garantálja, hogy idegen test, vér, nyál ne kerülhessen a légcsőbe. Ez a kibiztosítás éberszedációnál nincs, épp ezért azt nem is vállalunk praxisunkban annak veszélyei miatt, kizárólag altató orvos által felügyelt mélyaltatást végzünk.
- Általában szerencsés, ha maximum másfél óra alatt sikerül túljutni a beavatkozáson, mert ekkor még kellemesnek mondható az ébredés. Ha ettől hosszabb időre nyúlna az altatásos fogászat, jobb, ha két alkalomra osztják el a teendőket.
Az altatásban általában csak azokat a beavatkozásokat kell elvégezni, amelyek egyébként fájdalmasak lennének, mint például a foghúzások, fogfúrások vagy műtétek. Az egyéb munkálatokat, mint például a fogtömés behelyezése a már altatásban kifúrt üregbe, vagy lenyomatvétel – érdemes már ébrenléti állapotban elvégezni, nem nyújtva így az altatási időt, és a pácienssel történő kooperálás is segíti a munkát. Kivétel ez alól, ha az altatásra jelentkező indoka az erős hányinger, úgymond: „ha már csak a kezelésre gondolok is, rögtön hányingerem lesz.”
Az altatást mindig aneszteziológus szakorvos végzi. A páciensnek egyetlen kis szúrást kell kibírnia, s ezután már a szükséges anyagok könnyedén jutnak be a véráramba egy vékony kis kanülőn keresztül. Innentől kezdve a páciens egy percen belül alszik, s mikor felébred, semmire sem emlékszik, sőt, ha szerencséje van, még egy szépet is ámodott.
Amennyiben további kérdése volna altatásos fogászati kezeléseinkkel kapcsolatban, vegye fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeinken. Fogászati árainkról, a fizetési lehetőségekről árlistánkban kaphat részletes tájékoztatást.
Altatásnál is mindig figyelembe vesszük az esztétikai fogászat lehetőségeit.